NFsec Logo

Mr.Robot

29/09/2015 w Hackultura 1 komentarz.  (artykuł nr 486, ilość słów: 182)

M

r. Robot to serial, który skupia się na Elliocie mającym zaburzenia psychiczne. Przez swoją chorobę nie potrafi kontaktować się z ludźmi. Pewnego razu odkrywa, że może to robić przez hakowanie ich. Nowa umiejętność zmienia jego życie. Musi balansować między firmą zajmującą się bezpieczeństwem w sieci, dla której pracuje a podziemiem hackerskim, które chce go zatrudnić, aby pomógł im zniszczyć amerykańskie korporacje.

Serial podejmuje temat społecznego niepokoju związanego z wszechobecną inwigilacją, manipulacją i korupcją. Nie jest jednak szczegółowo określony czas akcji – może to być zarówno nieodległa przyszłość, jak i współczesność – w efekcie rodzi się niemal dystopiczny klimat, który inicjowany jest już na poziomie wizualnym. Dominują chłodne, przyciemnione barwy rodem z twórczości Davida Finchera (za kamerą stoi Niels Arden Oplev od szwedzkiej trylogii „Millennium„, który ma właśnie taki wyjątkowy styl), akcja rozgrywa się w bezosobowych biurach, ponurych pustostanach lub na spowitych nocą ulicach, a suspens umiejętnie podkreśla stonowana muzyka elektroniczna.

Więcej informacji: Mr.Robot, Recenzja hellofriend.mov, Zwiastun, Where Is My Mind

Kategorie K a t e g o r i e : Hackultura

Tagi T a g i : , , ,

1 komentarz.

  1. Osoby zainteresowane bardziej szczegółowym opisem hacków jakie wykonywał Mr.Robot mogą poczytać o nich na stronie null-byte oraz hackertarget.