NFsec Logo

Hot-babe w temperaturze procesora [18+]

25/07/2009 w Techblog Brak komentarzy.  (artykuł nr 107, ilość słów: 175)

H

ot-babe nie jest kolejną promowaną marką serwisu pornograficznego. Jest to mały graficzny programik, który wyświetla zużycie mocy procesora w bardzo szczególny sposób. Gdy wykorzystanie procentowe procesora jest bardzo małe wyświetla on ubraną dziewczynę, wraz ze wzrostem aktywności i podnoszenia temperatury procesora kolejne części garderoby są tracone…

Program do działania wymaga biblioteki gdk oraz gdk-pixbuf w wersji, co najmniej 2.0. Po pobraniu najnowszej wersji programu z jego strony domowej wystarczy rozpakować archiwum oraz skompilować program:

tar -xzvf hot-babe-0.2.2.tar.gz
cd hot-babe-0.2.2
make
make install

Program standardowo zainstaluje się w katalogu /usr/local. Jeśli chcemy zmienić katalog docelowy wystarczy edytować zmienną PREFIX w pliku Makefile. Hot-babe możemy uruchomić z paroma opcjami, np. wolniejszym tempem „rozbioru”, pominięciem nieużywanych procesów, czy od którego momentu wykorzystania procentowego ma zacząć się pokaz. Standardowo program uruchomić można za pomocą:

hot-babe --geometry -0-0 -i &

Zamknięcie programu spowodowane jest kliknięciem na obszarze obrazka prawym klawiszem. Program po uruchomieniu jest w trybie „na górze”, będąc zawsze na pierwszym planie przed innymi aplikacjami.

Więcej informacji: Hotbabe, Wersja na Windows, hot-babe –help

Kategorie K a t e g o r i e : Techblog

Tagi T a g i : , ,

Komentowanie tego wpisu jest zablokowane.